در روز پنجشنبه مورخ 9/4/ 1400 پنجمین و ششمین دوره جشن فراغت دانشجویان دانشگاه خاتم النبیین (ص) شعبه غزنی با حضور پرشکوه دانشجویان، مردم علم دوست شهر غزنه باستان، مقامات رسمی حکومت ا.ا.ا، علما و بزرگان مردمی برگزار گردید.
در این گزارش برآنیم که محورهای اصلی سخنرانی ریاست محترم پوهنتون، جناب دکتر حسین حبیبی، را خدمت ارایه نماییم:
ریاست محترم دانشگاه ضمن شکرگزاری خدای سبحان بابت توفیق خدمت به مردم و تربیت نسل آگاه و متفاوت برای جامعه، این جشن بزرگ را خدمت دانشجویان، خانواده های آنان، اساتید و پرسنل دانشگاه و جامعه علم دوست ولایت غزنی تبریک و تهنیت گفته و مقدم تمامی مهمانان جشنواره را گرامی داشتند.
دکتر حبیبی در ادامه ضمن برشمردن فعالیت های ده سال گذشته دانشگاه، به پلان استراتژیک پنج سال آینده دانشگاه که حول محور تعهد و تخصص پلان گذاری شده است، مختصر اشاره ای نمودند. ایشان تأکید نمودند که خانواده بزرگ خاتم النبیین همواره در خط مقدم جهاد و مبارزه علیه ستم و بی عدالتی های ساختاری و اجتماعی قرار داشته و دارد. ایشان یگانه راه برون رفت از معضلات اجتماعی و رسیدن به توسعه فراگیر و همه جانبه جامعه را ارج گذاری به دانش و دانشمند دانسته و خاطر نشان کردند که تربیت نسل آگاه و متخصص پیش شرط اساسی آن است. تنها افتخار دانشگاه خاتم النبیین را نیز داشتن کدر علمی و اداری متعهد و متخصص دانسته و تربیت جوانان متعهد و متخصص را بزرگترین افتخار این نهاد علمی برشمردند.
ایشان خطاب به مقامات حکومت ا.ا.ا خاطر نشان کردند، دانشگاه خاتم به وظیفه خود در قبال تربیت نسل جوان کشور به خوبی عمل نموده است و اکنون انتظار دارد که شما نیز به عنوان مسئولان اصلی این جامعه با بکارگیری از تخصص این عزیزان به وظیفه خود عمل نمایید تا در آینده نزدیک شاهد آبادانی، رونق، رفاه و توسعه همه جانبه جامعه خود باشیم.
سخنرانی ریاست دانشگاه

پنچمین و ششمین دور چشن فراغت