جمعه ۱۰ عقرب ۱۳۹۸ برای مردم دیار سنایی یک روز ماندگار بود؛ روز به بار نشستن درخت تنومند خرد و دانایی؛ روزی بود که مردم غزنی شاهد فراغت و ثمره تلاش های صدها تن از فرزندان شان از گلستان تعهد و تخصص یعنی دانشگاه خاتم النبیین (ص)غزنی بودند.
در این روز دانشگاه خاتم النبیین (ص) غزنی چهارمین جشنواره فارغ التحصیلی دانشجویان خود را به ضمیمه نمایش آثار علمی، فرهنگی و هنری مسولین، اساتید و دانشجویان، برگزار نمود. این جشن دانش آموختگی با حضور بیش از چهار هزار نفر شهروندان غزنی و ولایات همجوار، ریاست دانشگاه خاتم النبیین(ص) غزنی جناب دکتر حبیبی، معاونت محترم علمی- تدریسی، معاونت محترم اداری- مالی و اساتید محترم دانشگاه،‌ معاونت محترم مقام ولایت، اعضای محترم شورای ولایتی، رئیس حج و اوقاف ولایت غزنی، رئیس عدلیه ولایت غزنی، ولسوال ولسوالی جغتو، مسولین بخش صحی ولایت غزنی، روسای دفاتر احزاب سیاسی، رسانه ها، و شمار زیادی از فرهیختگان،‌ بزرگان و متنفذین دیار سنایی و با شرکت حدود ۴۰۰ دانش آموخته موفق از بخش علوم طبی، اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی همراه با خانواده ها و دوستان شان در تالار ثقافت شهر غزنی برگزار گردید.
برنامه با ورود اساتید و دانش آموختگان به داخل تالار و قرار گرفتن در جایگاه شان و تلاوت کلام الله مجید آغاز و به تعقیب آن سرود ملی پخش گردید. این جشن با شکوه علاوه بر اعطای لوح تبریک، تندیس(شیلد) به فارغان و برنامه کلاه اندازی ، با برنامه های متنوعی ذیل همراه بود:
– قرآئت پیام جناب دکتر سجادی صاحب امتیاز دانشگاه خاتم النبیین(ص) و نماینده مردم در پارلمان
– سخنرانی معاونت علمی- تدریسی جناب استاد رضایی
– سخنرانی ریاست محترم دانشگاه جناب دکتر حبیبی
– اجرای سرود به دو زبان دری و پشتو توسط دانش آموزان لیسه نور غزنه
– قرآئت پیام صاحب‌امتیاز دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) جناب دکتر سجادی
– قرائت پیام ریاست محترم عمومی دانشگاه جناب دکتر محمدوحید بینش
– سخنرانی معاون محترم ولایت جناب دکتر مبلغ
– اعطای لوح تقدیر به دانش آموختگان ممتاز
– تقدیر از دانش آموختگان رشته طب معالجوی که در دوره اکمال تخصص موفق شده اند
– سخنرانی آقای جامع عضو شورای ولایتی ولایت غزنی
– اجرای سرود توسط دانش آموزان مکتب شمس العارفین
– سخنرانی نماینده فارغ التحصیلان
– برنامه تحویل پرچم از دانش آموختگان به دانشجویان برحال
– قرآئت سوگند نام
– اجرای اتن ملی
ریاست دانشگاه جناب دکتر حبیبی ضمن عرض تبریک به دانش آموختگان و اشاره به مسولیت های آنان، روی معیارهای انسانی، اخلاقی، دینی و ارزشمدار، و پای بندی مسولین و اساتید دانشگاه خاتم النبیین(ص) به این معیارها تاکید نمود.
معاون علمی- تدریسی جناب استاد رضایی ضمن خوش آمدگویی به مهمانان و عرض تبریک به دانش آموختگان، در مورد دست آوردها و برنامه های دانشگاه صحبت نمودند.
جناب دکتر مبلغ ضمن تبریکی به فارغ التحصیلان و قدردانی از مسولین و اساتید دانشگاه خاتم النبیین(ص) درمورد اهمیت دانش در عصر کنونی و جایگاه دانشگاه خاتم النبیین(ص) و نقش آن در توسعه و پیشرفت کشور صحبت کرد.
آقای جامع روی موجودیت ظرفیت های کافی در دانشگاه خاتم النبیین(ص) غزنی برای راه اندازی مقطع ماستری و شایسته بودن این دانشگاه از هر جهت برای راه اندازی دوره ماستری و همچنین ضرورت به راه انداختن این مقطع تحصیلی در غزنی تاکید نمود.
موارد ذیل در نمایشگاه به نمایش گذاشته شدند:
– کتب و آثار علمی حضرت آیت الله العظمی محسنی (ره)
– آثار علمی دکتر عبدالقیوم سجادی
– آثار علمی و پژوهشی اساتید دانشگاه خاتم النبیین
– آثار علمی، هنری و صنایع دستی دانشجویان
– نمایشگاه کتاب الکترونیکی دانشگاه
– دوره کامل نشریه علمی – ‌پژوهشی اندیشه خاتم
– دوره کامل نشریه دانشجویی پیام خاتم
– دوره کامل گاهنامه خاتم
– نشریه تدبیر اقتصادی
– بسته(پکیج) فرهنگی؛ شامل: بروشور حضرت آیت الله العظمی محسنی(ره)، بروشور جناب دکتر سجادی، بروشور دانشگاه خاتم النبیین شعبه غزنی، شماره ۱ الی ۳ گاهنامه خاتم و CD کلیپ حضرت آیت الله محسنی (ره)
جناب استاد فصاحت، آقای صدیقی و فرزانه حسنی برنامه را به بهترین شکل گردانندگی نمودند که از هر سه نفر بخصوص جناب استاد فصاحت تشکر و سپاسگذاری می شود.