کانکور متفرقه بهاری سال ۱۴۰۰ دانشگاه خاتم النبیین شعبه غزنی و همچنین انستیتوت علوم صحی خاتم النبیین غزنی امروز جمعه مورخ ۱۰ / ۲ / ۱۴۰۰ با حضور ریاست محترم دانشگاه جناب دکتر حبیبی، معاون محترم اداری-مالی، اساتید محترم دانشگاه، هیئت محترم وزرات تحصیلات عالی، هیئت محترم وزارت صحت عامه و حضور چشم‌گیر داوطلبان، در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار گردید.
این برنامه که توسط سید نجیب الله وجاهت آمریت فرهنگی دانشگاه گردانندگی می شد، با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط یکی از داوطلبان آغاز و به تعقیب آن سرود ملی پخش گردید. در این برنامه جناب استاد حیدری آمریت دیپارتمنت حقوق دانشگاه خاتم النبیین ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان و تشویق آنان به داشتن جدیت و قاطعیت در کسب علم، در مورد اهمیت و جایگاه دانش در جامعه و رویکرد دانش‌محوری بنیانگذاران و صاحبان امتیاز دانشگاه خاتم النبیین صحبت نموده و تاکید کردند که راه بیرون رفت از بحران و مشکلات فعلی علم اندوزی و دانش گستری است.
سخنران دوم برنامه جناب پوهنمل احمدرضا صالحی معاون امور محصلان دانشگاه غزنی بود که ضمن ارائه راهنمایی های لازم برای داوطلبان کانکور، مختصرا در مورد اهمیت و ضرورت علم و دانش اندوزی صحبت کردند. با ختم صحبت های سوالات به داوطلبان توزیع شده و آزمون کانکور آغاز گردید. تعداد زیادی از داوطلبان برای ورود به تحصیلات عالی در این آزمون شرکت نموده بودند.